بهترین روش های کاشت مو برای زنان کم مو چگونه است؟

Category: رویان کلینیک Comments: No comments

[ad_1]

مو جزء عوامل مهم در زیبایی چهره هر فرد است و ریزش بیش از حد آن موجب ضعف در ظاهر، تحت شعاع قرار دادن روحیه و اعتماد به نفس افراد خواهد شد. روش های کاشت مو برای خانم ها متعدد است و هر کدام مزیت های خاص خود را دارد.

معمولا درمان های متفاوتی برای ریزش مو و کم پشتی مو در خانم ها وجود دارد که برخی از آن ها دارای عوارض جانبی هستند و تعداد دیگر برگشت ریزش مو را به همراه خود دارند؛ اما خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی و روی کار آمدن روش های نوین کاشت مو برای افرادی که دارای موهای کم پشت هستند، این امکان وجود دارد که درمان ریزش مو را با بالاترین کیفیت انجام دهند.

امروزه هر شخصی ممکن است با مشکل ریزش مو و کم پشتی مواجه شود. طبق تحقیقات انجام شده 40 درصد ایرانیان از ریزش مو و کم پشتی موی خود رنج می برند. این مشکل نه به جنسیت مربوط می شود و نه سن. اگر در این زمینه خواهان اطلاعات بیشتری هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

روش های کاشت مو در زنان را بشناسید

از سال های قبل از کاشت مو برای خانم ها استقبال بی نظیری شده است. در گذشته نه چندان دور تنها یک روش برای کاشت مو وجود داشت که در آن یک نوار از پشت سر برداشته و به قسمت های دیگر سر پیوند داده می شد، اما این روش معایب بسیاری داشت که مهم ترین آن عدم برخورداری از نتیجه دلخواه بود.

معایب این روش و رواج یافتن کاشت مو پزشکان را مجبور کرد که به فکر روش های بهتری برای انجام این کار باشند. آیا می دانید کاشت مو برای خانم ها چگونه است؟ در ادامه سعی داریم بهترین روش کاشت مو برای خانم ها را به شما معرفی کنیم.

کاشت مو به روش FUT

این روش از قدیمی ترین و بهترین روش های کاشت مو در دنیا به شمار می آید. پزشک در این روش بیمار را به صورت کامل بیهوش و یک نوار باریک از پشت سر او جدا می کند. فولیکول های مو از این نوار باریک جدا و به قسمت های کم پشت مو پیوند داده می شود.

در این روش کیفیت فولیکول مو بهتر و سرعت کاشت مو  نیز بسیار بالاتر است؛ به طوری که در یک روز شما کاشت موی خود را به صورت کامل انجام می دهید. این روش قیمت مناسب تری نسبت به روش های جدید دارد و بیمار مجبور به کوتاه کردن موهای خود حین کاشت مو نیست.

کاشت مو به روش FIT

در روش FIT فولیکول های مو از پشت سر بیمار به صورت تک به تک جدا و به قسمت های خالی سر پیوند داده می شود. این روش برای افرادی مناسب است که در ناحیه پشت سر خود از بانک موی مناسبی برخوردار هستند و بعد از برداشتن تعدادی از آنها سایر موها قسمت خالی سر را پوشش می دهد.

اگر موی قسمت جلوی سر شما ریزش دارد، بهترین روش برای شما FIT  است. در این روش پزشک این توانایی را دارد که در هر جلسه بین 1000 تا 1500 فولیکول مو را از قسمت پشت سر جدا کرده و برای پیوند آماده کند.

کاشت مو به روش BHT

این روش برای زنانی مناسب است که بانک موی مناسبی ندارند. این افراد به صورت کلی در ناحیه سر دچار ریزش می شوند و سر آن ها موی مناسب و قابل توجهی ندارد. پزشکان با ابداع روش BHT به این افراد کمک می کنند که موهای از دست رفته خود را مجددا به دست آورند.

در این روش پزشک از سایر موهای اعضای بدن فرد مانند دست، پا و پشت کمر او استفاده می کند و آنها را به قسمتی از سر که نیاز به مو دارد، پیوند می زند. این کار زیر مجموعه روش FUT است و به عبارتی در آن موها به صورت نوارهایی باریک از پوست جدا می شوند.

این روش از معایبی برخوردار است که یکی از آن ها باقی ماندن جای زخم در بدن بیمار است که احتمال دارد زیبایی و ظاهر فرد را تحت شعاع قرار دهد. به همین دلیل اگر بیمار بانک موی مناسبی داشته باشد، پزشک این روش را هرگز انتخاب نمی کند.

کاشت مو به روش SUT

روش کاشت SUT در مقایسه با سایر روش های کاشت مو مانند FIT و FUT نوعی روش جدید و مدرن است. از محاسن این روش این است که تمام مراحل کاشت توسط پزشک متخصص کنترل شده و با استفاده از دستگاه های خودکار انجام می شود.

در کاشت SUT، فولیکول ها به صورت دستی پیوند نمی شوند. آنها به وسیله یک لیزر از محل اهداکننده که معمولا پشت سر افراد است جدا و منجمد شده و در نهایت به مناطق طاس منتقل خواهند شد. به دلیل یخ زدن فولیکول های مو تا زمان کاشت از تخریب آنها جلوگیری می شود.

نگران نباشید در روش SUT به دلیل وجود پانچ لیزر و سیستم انجماد، ریشه موی شما هرگز آسیب نمی بیند. در روش SUT، متقاضی بیهوش نمی شود؛ اما از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد که شما درد کمی را احساس کنید.

این روش تقریبا مانند روش FIT است. به این معنی که فقط فولیکول های مو حمل می شوند؛ اما استفاده از ابزار و فناوری جدید دلیل کسب نتایج بهتر است. ضمن اینکه عوارض جانبی خطرناکی…

سایت منبع

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>